Chcete dostať zdarma ponuku na separátor od našej firmy?
Samozrejme chcem
Pre suché zmesi
Pre tekuté zmesi
Ostatné typy magnetických separátorov
Ostatné odkazy

Magnetický bubon (MB)

Magnetický bubon je určený pre separáciu – oddelenie kovových, magnetických častí zo sypkých zmesí (farebné kovy, plastový granulát). Obyčajne býva vsadený pod násypku stroja alebo za pásový dopravník, z ktorých dopadá neseparovaný materiál na magnetický bubon, ktorý prevádza samotnú separáciu – oddelenie. Jeho výhodou je, že nie je súčasťou pásového dopravníku, takže jeho použitie je univerzálnejšie.

Podrobnější info

Konštrukcia magnetického bubnu

Magnetický bubon je zložený z vonkajšieho, nerezového, otáčajúceho sa plášťa s unášačmi a z magnetického jadra osadeného feritovými magnetmi (možno osadiť tiež veľmi silnými neodymovými, NdFeB magnetmi). Tieto magnety vytvárajú na povrchu bubnu potrebné magnetické pole, vďaka ktorému sú kovové častice zachytené a vynášané až za os bubnu. Tu dochádza k odmagnetovaniu a kovy samovoľne odpadnú na rozdiel od nekovového separovaného materiálu, ktorý odpadáva už pred osou magnetického bubnu.

Animácia fungovania megnetického bubnu

Možnosti použitia magnetického bubna

Magnetický bubon je vyrobený z nerezu a sme schopní ho rozmerovo prispôsobiť vašim požiadavkam. Použitím magnetického bubnu sa výrazne zvýši kvalita spracovaného materiálu. Je vhodné ho využiť tiež tam, kde je treba ochrániť zariadenie pred poškodením kovovými časticami.

Vibračné dopravník (vibračný podávač) pred magnetický separátor

Tento dopravník rozdrobuje nahromadený materiál na dopravníku do rovnomernej vrstvy po celej šírke pásu. Materiál sa potom ľahšie a lepšie separuje zvlášť pri použití separátora nemagnetických kovov, magnetické dosky, magnetického bubna alebo magnetického valca. Vibračný dopravník je vhodný pre suché sypké materiály. Nie je vhodný pre jemné a lepivé materiály. Vysoké koryto dopravníka zabráni nežiaducemu vypadnutiu materiálu mimo dopravníkový pás.

 

  • Rýchlosť pásu: Rýchlosť podávania sa nastavuje podľa druhu prepravovaného materiálu
  • Pohonná jednotka: 2x vibromotorov, W 20 NX, p = 0,55 kW 230/400 V, 50 Hz
  • Dĺžka dopravníka: 1040 mm
  • Prepravná kapacita: podľa druhu prepravovaného materiálu

Magnetický bubon v skriňovej konštrukciám (MBZ)

Z dôvodu výrazne jednoduchšej inštalácie magnetického bubnu dodávame aj magnetický bubon vrátane skriňovej konštrukcie. Princíp separácie je úplne totožný ako pri magnetickom bubne. V tomto prevedení je magnetický bubon nainštalovaný v skriňovej konštrukcii a odpadá tak starosť s upevnením magnetického bubnu.

Výhody skriňovej konštrukcie

Materiál k separácii sa vsypáva do skriňovej konštrukcie jej horným otvorom. Skriňová konštrukcia je ukončená dvoma otvormi, ktorými vypadávajú zvlášť kovy a zvlášť odseparovaný materiál. Priemer, dĺžku bubnu a rozmery skriňovej konštrukcie prispôsobujeme vašim požiadavkám.

Magnetický bubon v skriňovej konštrukcii je dodávaný vrátane motoru a prevodovky a môže byť osadený buď feritovými magnetmi alebo výrazne silnejšími neodymovými NdFeB magnetmi.

Nastaviteľná prepážka, ktorá smeruje tok materiálu do bubna.

Magnetický bubon v skriňovej konštrukcii dvojposchodový (MBZD)

Tento dvojposchodový magnetický bubon nájde svoje uplatnenie v tých prevádzkach, kde je potrebné dosiahnuť ešte vyššiu kvalitu separácie, a to vďaka pridaniu ďalšieho magnetického bubnu. Ďalšie použitie je pri minimalizácii znečistenia zachytených kovov separovaným materiálom – kde je potrebné dosiahnuť čo najväčšej čistoty odseparovaných kovov.

Konštrukcia dvojposchodového bubna

Magnetické bubny tohoto magnetického separátoru môžeme osadiť feritovými i veľmi silnými neodymovými NdFeB magnetmi. Taktiež je možná ich kombinácia, kedy jeden magnetický bubon je osadený feritovými magnetmi a druhý neodymovými magnetmi. Voľbu vhodného typu magnetu a správneho poradia bubnov pri kombinácii oboch typov magnetov doporučujeme konzultovať s nami.  Radi vám poradíme.

 

Výhody magnetického bubnu

  1. Kombinácia bubnov s rôznymi magnetmi
  2. vysoká kvalita separácie
  3. regulácia otáčiek každého bubnu samostatne
  4. prispôsobenie vašim požiadavkam

Použitie magnetického bubnu

  • perfektná separácia
  • minimalizácia znečistenia zachytených kovov separovaným materiálom

Prispôsobenie vašim potrebám

U každého bubna môžete samostatne voliť rýchlosť otáčiek. Na požiadanie môžeme bubon vybaviť zvukovou a svetelnou signalizáciou.

Ako výrobci týchto zariadení ich vyrobíme presne podľa vašich požiadaviek – prispôsobíme rozmery separátora vašim technológiam, doporučíme vhodný priemer a dĺžku bubnov a taktiež pomôžeme s výberom najvhodnejších magnetov.