Sme firma, ktorá sa špecializuje hlavne na výrobu magnetických separátorov, ale sme aj jedným z popredných výrobcov triediacich liniek. Naše mnohoročné skúsenosti nám umožňujú poskytnúť kompletné riešenie pre splnenie požiadaviek klienta. Napríklad Vám môžeme sprostredkovať návrh, konštrukciu a výstavbu separačných linek, pre magnetické aj nemagnetické materiály.

Sme schopní splniť požiadavky zákazníka od A po Z, presne podľa jeho požiadaviek. Návrh závisí na konkrétnej aplikácii, typu a celkovom množstve materiálu, ktorý bude separačnou linkou prechádzať, a na ďalších faktoroch, ktoré si spolu upresníme pri konzultáciách.

Ukážka separačnej linky pre magnetické aj nemagnetické materiály

Popis animácie

Naša separačná linka sa skladá z troch oddelených častí. Prvá časť separuje železo, kde dochádza cez magnetický bubon, k zachytávaniu magnetických častíc. Následne zvyšné čiastočky prepadnú na pásový dopravník, kde dôjde k odseparovaniu nerezových častíc, vďaka magnetickému valcu. A posledná časť separačnej linky vyseparuje zvyšné kovové nemagnetické častice, pomocou indukčného separátoru Eddy Current, ako je napríklad hliník, meď, ktoré tu ostali. Všetky vyseparované čiastočky odpadajú do zvláštnej nádoby, ktorá je pre ne určená.

Separácia železa

Magnetický bubon je určený pre separáciu kovových, magnetických častí zo sypkých zmesí (farebné kovy, plastový granulát, atď). Spravidla je umietnený pod násypku stroja alebo za pásový dopravník, z ktorého dopadá neseparovaný materiál na magnetický bubon, ktorý prevádza samotnú separáciu. Veľkým plusom pre magnetický bubon je, že nie je súčasťou pásového dopravníku, preto sa môže použiť oveľa viac univerzálnejšie.
Magnetický bubon je zložený z vonkajšieho, nerezového, otáčajúceho sa plášťa s unášačmi a z magnetického jadra osadeného feritovými magnetmi alebo tiež veľmi silnými neodymovými magnetmi NdFeB.

Magnetický bubon môžete využiť ideálne pre ochranu zariadenia pred poškodením kovovými časticami.

Separácia nereze

Magnetický valec patrí medzi separátory s automatickým čistením, bez potreby ľudskej obsluhy. Magnetický valec Vám pomôže vyseparovať v tomto prípade nerezové nečistoty väčších rozmerov, ktoré už boli v predchádzajúcom výrobnom procese nejakým spôsobom spracované, najlepšie podrtené.
Magnetický valec je najčastejšie používaný tak, že sa ním nahradí existujúci koncový valec dopravníku. Valec teda vyrobíme presne tak, aby sme ním mohli nahradiť existujúci valec a aby nebolo potrebné dopravník nijako upravovať.

Separácia nemagnetických kovov (hliník, meď, atď.)

Čas od času je potrebné vo výrobe separovať nemagnetické kovy od nekovových materiálov (plast, papier, drevo, sklo,…). Tým správnym riešením je tzv. indukčný separátor. Eddy Current, ako sa nazýva, je najlepším spôsobom, ako splniť separačné úlohy, ktoré nie je možné dosiahnuť klasickým magnetickým separátorom.

Indukčný separátor pracuje na princípe magnetických vírivých prúdov (tzv. Foucaultove prúdy). Vždy sa jedná o zostavu indukčného magnetického valca a dopravníku, do ktorého je magnetický valec vsadený. Valec je osadený silnými neodymovými magnetmi. Magnetický valec sa otáča pri vysokej rýchlosti, čo umožňuje indukčnému separátoru dočasne nabiť nemagnetické kovy zhodným magnetickým nábojom, akým je tvorený indukčný valec. Preto sú kovy vírivými prúdmi „odhadzované“ od magnetického valca, kde potom odpadávajú.
Náš Eddy Current je osadený prepracovaným rozdeľovačom. Rozdeľovač si môžete jednoducho nastaviť do dvoch smerov a preto je jednoduché a efektívne oddeliť nekovové materiály od nemagnetických kovov a kvalitne tak splniť cieľ separácie.

Separačné linky vyrábame na mieru

Sme jednotky v navrhovaní konštrukcií a návrhov podľa požiadaviek klienta. Do separačných liniek sme schopní mimo iného zahrnúť aj drtiče a mlyny, magnety nad dopravník, rôzne druhy dopravníkov a ďalšie zariadenia podľa požiadaviek. Že sme naozaj schopní a skúsení výrobcovia magnetických separátorov, hovorí aj 20 rokov skúseností a stovky spokojných zákazníkov.

Kontaktujte nás a zdarma dostanete cenovú ponuku

Radi sa s vami porozprávame nad nezáväzným dopytom, ktorý spracujeme v najkratšom možnom termíne, obvykle do 2 pracovných dní. Keď si upresníme vaše požiadavky, dostanete od nás cenovú ponuku úplne zdarma, vrátane dátumov vyhotovenia a inštalácie. Pre nás je samozrejmosťou nielen inštalácia linky, ale aj poskytovanie zaručného a pozáručného servisu po celej Európe.