Chcete dostať zdarma ponuku na separátor od našej firmy?
Samozrejme chcem
Pre suché zmesi
Pre tekuté zmesi
Ostatné typy magnetických separátorov
Ostatné odkazy
Obojstranný magnetický separátor

Obojstranný magnetický separátor

Magnetický separátor pre suché zmesi s automatickým čistením slúži na separáciu veľmi jemných kovových nečistôt do veľkosti 5 mm. Štandardne vyrábame tri základné rozmerové typy vstupného otvoru 250 x 250, 400 x 400 a 500 x 500 mm s kapacitou až 150 t/h. Vstupné otvory dokážeme prispôsobiť na mieru podľa požiadaviek zákazníka s použitím najrôznejších prechodiek. Veľkou výhodou je tiež malá stavebná výška. Systém magnetickej separácie je veľmi efektívny vďaka sofistikovanému prepadovému labyrintu magnetických tyčí v dvoch radách (na prianie môžeme vyrobiť aj viac rád).

Podrobnější info

Tento magnetický odlučovač kovov je určený do prevádzky s kontinuálnym čistením, tzn., že pri automatickom čistiacom cykle nie je potrebné prerušovať tok materiálu.

Systém čistenia

Materiál prepadáva magnetickým separátorom stredovou časťou (viď animácia nižšie). V priebehu automatického čistenia sa nerezové krycie trubice presunú do bočnej výsypky (vľavo alebo vpravo), kde dôjde k odmagnetovaniu a nachytané feromagnetické kovy odpadnú. Magnetické jadrá zostávajú stále v stredovej časti (presúvajú sa iba nerezové krycie trubice), a preto je systém vhodný pre kontinuálnu prevádzku. Separácia kovov vďaka tomuto prebieha aj pri výpadku elektrického prúdu či stlačeného vzduchu (v tomto prípade je ale zapotreba po obnovení dodávky skontrolovať množstvo nachytaných kovov na magnetických trubiciach).

Časový interval čistenia si zákazník jednochocho nastaví na prehľadnom farebnom displeji s dotykovou obrazovkou v rozmedzí 1 minúta-90 minút podľa objemu kovových nečistôt.

Pri výrobe tohoto magnetického filtru sú použité veľmi kvalitné materiály a komponenty, napr. pneumatické valce FESTO a PLC Siemens. Kompletné prevedenie magnetického separátoru je nerez 1.4301 /AISI 304/, a preto je vhodný hlavne do potravinárskeho priemyslu.

Priemyselné odvetvia použitia

Magnetický separátor je možné použiť prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach, kde je zapotreba separovať veľké množstvo drobných kovových nečistôt zo suchého a dobre sypkého materiálu, zautomatizovať výrobný proces a ušetriť tým výrobné náklady.

 

Informácie o bezpečnosti a kvalite separátorov

Dbáme na vysokú kvalitu magnetických separátorov

Odvetvia použitia

  • potravinársky priemysel – výroba práškových zmesí, kryštalických materiálov
  • chemický priemysel – spracovanie stavebných hmôt, výroba absorpčných materiálov, keramiky a porcelánu
  • plastikársky priemysel – kontrola a spracovanie granulovaných zmesí

Magnetický separátor je vhodný aj pre jemne abrazívny materiál (v prípade prebrúsenia nerezovej krycej trubice sa dá ľahko vymeniť).

V prípade horšie sypkých materiálov a obzvlášť materiálov s tendenciou klenbovania (upchávania), doporučujeme použiť iné typy separátorov (doskový magnetický separátor rotačný magnetický separátor), prípadne nás môžete kontaktovať a naši odborníci Vám doporučia vhodný typ magnetického separátoru.

Výroba všetkých našich magnetických separátorov prebieha na zákazku a je kladený veľký dôraz na detailné a kvalitné spracovanie, aby finálna separácia bola veľmi kvalitná.

Naše servisné oddelenie môže zabezpečiť kompletnú dodávku na kľúč = zameranie, inštaláciu,  sprevádzkovanie a zaškolenie personálu.

 

 Základnú modelovú radu tvoria: